راهنماي خريد تردميل دست دوم

//راهنماي خريد تردميل دست دوم

راهنماي خريد تردميل دست دوم

 آیا به خرید تردمیل دست دوم فکر کرده اید؟

  خرید و فروش تردمیل دست دوم

فروش تردمیل دست دوم با بهترین قیمت و کیفیت  تمامی تردمیلهای دست دوم قبل از فروش بصورت کاملا تخصصی تست می شوند و در صورت سلامت کامل (حداقل به مدت یک سال بدون ایراد فنی سرویس دهد ) به مشتری عرضه می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تردمیل دست دوم با ما تماس بگیرید

در ضمن به منظور اعتماد سازی و احترام به مشتری و مشتری مداری تا ۷ روز در صورت عدم رضایت شما بدون قید و شرط کالای فروخته شده را پس خواهیم گرفت.

باز گشت پول کالای ورزشی

 

وب سایت ما: www.zamanisports.com

تردمیل دست دوم

خرید تجهیزات تناسب اندام می تواند فرصتی عالی برای پیدا کردن تجهیزات تناسب اندامی باشد که کیفیت و قیمت بالایی دارند. تردمیلهای دست دوم فراوانی وجود دارند که اغلب می توانید آنها را هرجایی پیدا کنید که ۵۰% تا ۷۵% ارزان تر هستند.

اطلاعاتی که می تواند شما را در خرید وسایل ورزشی کمک کند

نکاتی/ توصیه هایی درباره خرید تردمیل دست دوم

تردمیل ها نسبت به سایر تجهیزات تناسب اندام، فرسودگی و اصطکاک بیشتری دارند. وقتی برخی از قطعات اصلی فرسوده یا خراب می شوند، کل سیستم هم به سختی کار می کند تا بتواند توازن دستگاه را حفظ کند در نتیجه عمر قطعات کم می شود.

معمولاً هرگز توصیه نمی کنم تردمیلی بخرید که قطعه ای از آن فرسوده باشد، مثلاً موتور محرک یا بردپایینی جریان برق یا یک تسمهی دُوی فرسوده. تعویض قطعات دیگر مانند تسمه تردمیل و غلتک ها کار سختی نیست، ولی از آنجاییکه وسایل فروشگاه های دست دوم کیفیت های گوناگونی دارند، فقط دنبال تردمیلی بگردید که در کل وضعیت خوبی داشته باشد.

بگذارید با یاد گرفتن اسم قطعات تردمیل شروع کنیم

 

موتور محرک تردمیل: یک موتور محرک است با جریان برق مستقیم: که باعث حرکت  تردمیل می شود. توجه:میزان توان نوشته شده روی موتور می تواند با قدرت موتور همخوانی نداشته باشد.TREADMILL5

 

موتور شیب تردمیل: بدیهی است که موتور چرخ دنده حلزونی فرسوده، نیز تردمیل را بالا
و پایین می برد.


موتور شیب تردمیل

قطعات الکترونیکی بالایی تردمیل:نمایشگر تردمیل و رابط کاربر است.

پتل کنترل تردمیل

برد پایین جریان برق تردمیل: موتور کنترل تردمیل است: این قطعه سیگنال را از الکترونیک های بالایی دریافت می کند و مقدار برق موتور محرک و موتور درجه بندی را تنظیم می کند تا بتواند سرعت و شیب موتور را تنظیم کند.

 

برد پایین تردمیل

برد پایین تردمیل

شاسی تردمیل: سطح دو محرک است، جایی که پای شما وقتی که روی آن می دوید، به صورت فیزیکی با آن تماس دارد.

شاسی تردمیل

تخته دو: سطحی است که درست زیر تسمه دُو قرار دارد.

Running Deck

تسمه محرک تردمیل: تسمه ای که موتور و غلتک جلویی را به هم متصل می کند تا به تسمه دو اجازه حرکت بدهد.

تسمه موتور تردمیل

تسمه موتور تردمیل

غلتک جلویی و عقبی تردمیل: تردمیل شما دو غلتک دارد که کشش تسمه دو را حفظ می کند. غلتک جلویی به موتور محرک و تسمه محرک وصل است و این همان چیزی است که به موتور در حال حرکت اجازه می دهد تا تسمه را هم به حرکت درآورد. غلتک عقبی کشش تسمه دو را کنترل می کند.

غلتک تردمیل

در پوش موتور تردمیل:قاب پلاستیکی موتور محرک، موتور شیب و بردپایینی جریان برق است.

درپوش قاب موتور

درپوش قاب موتور

شاسی: فریم تردمیل معمولاً فولادی یا آلومینیومی است. این قطعه از موتور محرک، موتور درجه بندی، تخته دو و بردپایینی جریان برق محافظت می کند.

شاسی تردمیل

قطعاتی که باید آنها را بررسی کنیم:

وقتی دارید تردمیل را بررسی می کنید، باید بدون هیچ مشکلی روشن شود. همه چراغ های نمایشگر باید کار کنند و دکمه های نمایشگر باید صدای بیپ بدهند یا وقتی آن دکمه ها را فشار می دهید صفحه نمایش باید عکس العمل نشان دهد. وقتی سرعت تردمیل را بالا می برید، تردمیل باید نسبتاً روان کار کند، و وقتی روی آن راه می روید نباید گیر کند یا نامنظم حرکت کند. صدای بلند دنگ دنگ یا تغ تغ عادی نیستند.

آزمایش های بررسی قطعات:

 

آزمایش ۱

با ایستادن بر ریل های کنار تسمه ی دُو، تردمیل را روشن کنید. سرعت تردمیل را در ۳٫۵ کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و مطمئن شوید که سرعتش خیلی راحت و روان زیاد می شود. سرعت را در ۷ کیلومتر در ساعت تنظیم کنید و به صدای موتور گوش دهید؛ به صدای تک تیک، صدای جیغ مانند، ساییدگی یا تغ تغِ آن گوش دهید. آن را در ۱۰ کیلومتر در ساعت یا در حداکثر سرعت تنظیم کنید و ببینید آیا خیلی می لرزد (لرزش ِ کم عادی است). سرعت را تا ۳ کیلومتر در ساعت کم کنید و درجه شیب را از ۰ به حداکثر برسانید، یک لحظه آن را در درجه ۱ تنظیم کنید و وقتی دوباره آن را در درجه قبلی تنظیم می کنید باید خیلی راحت،بدون این که نامنظم حرکت کند یا ساییدگی داشته باشد، پایین بیاید و شیب پیدا کند.

 • سرعت موتور باید خیلی راحت و روان بالا برود و منظم حرکت کند، اگر بالا و پایین می رود یا نامنظم حرکت می کند، می تواند نشان دهنده ی وجود مشکلی در موتور یا برد پایینی جریان برق باشد.
 • صدای تغ تغ- صدای تغ تغ یا تیک تیک موزون، می تواند نشانه قفل شدگی شدیدِ یکی از غلتک ها یا موتور باشد. صدای جیغ مانند یا صدایی که تسمه به علت سفتی و خشکی ایجاد می کند، نشانه خرابی اساسی قطعات مکانیکی است. (توجه داشته باشید که شکافی روی تسمه ی دُو وجود دارد که وقتی روی غلتک ها در حرکت است، موجب ایجاد صدای خفیف تپ تپ می شود که این صدا عادی است).
 • لرزش- لرزش زیاد در هنگامی که سرعت بالاست، می تواند نشان دهنده نامیزان بودن چرخ لنگری موتور یا گیر کردن یا مسدود شدن یکی از قطعات باشد.
 • شیب- اگر شیب خوب تنظیم نیست، ممکن است سنسور نامیزان باشد، اگر ساییدگی دارد یا نامنظم حرکت می کند، می تواند نشان دهنده خرابی مکانیکی باشد.

آزمایش ۲

سرعت را تا یک کیلومتر در ساعت پایین ببرید، و با احتیاط روی تسمه تردمیل قرار بگیرید. امکان دارد به علت سنگینی وزن شما،سرعت آن کمی کند شود ولی تسمه ی دو، نباید از حرکت باز ایستد یا کند شود و ولتاژ نباید بعد از تقویت و تنظیم قطعات، ناگهان افزایش یابد. سرعت دستگاه را تا جایی که خودتان راحت هستید تا ۳٫۵ کیلومتر در ساعت بالا ببرید، و مطمئن شوید که وقتی روی آن قرار می گیرد به علت سنگینی وزنتان، صدا نمی دهد (شاید زیر پایتان کمی صدای تپ تپ بشنوید که این عادی است)، چک کنید که وقتی روی تسمه قرار می گیرید، تسمه گیر نمی کند (کمی لیزخوردگی ممکن است فقط به دلیل شل بودن تسمه ی دو باشد یا شاید تسمه نیاز به روغن کاری دارد)، . وقتی روی تخته ی دو قرار می گیرید ببینید آیا شاسی صدای تلق تلق می دهد یا خیر.

 • اگر تسمه تپ تپ می کند یا وقتی سرعت کم است با شتاب به جلو حرکت می کند، می تواند نشان دهنده ضعیف بودن برد جریان برق باشد که شاید نیاز به تعویض داشته باشد.
 • اگر تسمه دو در سرعت ۵- ۳٫۵ کیلومتر در ساعت گیر می کند، و کشش تسمه دو منظم است،شاید فقط باید روغن کاری شودیا بعلت اصطکاک , نیاز به تعویض باشد.
 • اگر موتور وقتی وزن زیادی را متحمل می شود، صدا می دهد، می تواند به دلیل ضعیف بودن موتور یا برد پایینی جریان برق باشد.
 • اگر احساس می کنید فریم ثابت نیست یا خیلی تغ تغ می کند، شایدنشان دهنده لق بودن قطعات مونتاژ (پیچ و مهره های درپوش را چک کنید) یا ترک خوردن فریم باشد.

آزمایش ۳

یک لحظه از دستگاه پایین بیایید و تردمیل را از برق بکشید، و دستتان را بین تسمه ی دو و تخته ی دو قرار دهید (اگر تسمه درست تنظیم است باید بتوانید دستتان را به راحتی تا حدوداً وسط آن ببرید). سطح تخته دو را چک کنید که شکستگی یا ترک خوردگی نداشته باشد، باید روان حرکت کند.

 • سطح تخته هموار نیست (تاب برداشته یا ترک خورده)- این امر نشان دهنده تعمیر و نگهداری نادرست تردمیل است و شاید مشکل مکانیکی اساسی داشته باشد.

تعدادی ابزار شناسایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از کیفیت مطلوب تردمیلی که خریداری خواهید کرد، مطمئن شوید.

ما ابزار شناسایی را خیلی کلی تعریف کردیم؛ اگر سوال خاصی دارید لطفاً راحت باشید و مستقیماً با من تماس بگیرید.

By | ۱۳۹۴-۱۲-۱۷ ۱۳:۲۵:۰۹ +۰۰:۰۰ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۳|مقالات|۲۰ Comments

About the Author:

۲۰ ديدگاه

 1. محمد شهریور ۸, ۱۳۹۴ در ۹:۲۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام ممنون بابت راهنمایی تون

 2. علی دی ۲۶, ۱۳۹۴ در ۹:۵۰ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام تردمیل تیتان ۹۷۰۰ با تحمل وزن ۱۵۰ کیلوگرم خریدم ولی با وزن ۱۰۰ کیلوگرم متوقف میشود وحرکت نمیکند.مشکل چیست لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

 3. امیر اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۵ در ۶:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  قصد دارم از یک آشنای مطمئن یک تردمیل خیلی کم کارد بخرم با این مشخصات چقدر می ارزه.
  چون فروشنده قیمت رو به خودم واگذار کرده.
  یک تردمیل strength سرعت۱-۱۶ شیب ۰-۱۲ حداکثر وزن ۱۲۰ ۵برنامه سرعت ۶برنامه شیب. ضربان قلب.برنامه کالری سوز.نمایشگر.تسمه ۴۶*۱۳۱٫ که سال ۹۰ ۹۸۰ تومن قیمتش بوده.

  • admin خرداد ۴, ۱۳۹۵ در ۱۲:۱۲ ق.ظ - پاسخ دادن

   با سلام
   تردمیل strength master به احتمال زیاد مدل MA200 می باشد و قیمت بین ۱ تا ۱٫۲ میلیون تومان مناسبه
   البته دقت شود تسمه نقاله تردمیل سالم باشد
   با تشکر

 4. dalir مرداد ۵, ۱۳۹۵ در ۱۰:۱۶ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  تردمیل ketler alman maraton
  شماا خریدارهستید؟

 5. حسن مرداد ۲۵, ۱۳۹۵ در ۱۱:۵۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام. من امروز یک تردمیل خانگی مدل توربو فیتنس۸۰ دست دوم خریدم که توان موتور ۱-۱٫۸ نوشته و بای وزن ۱۰۰ کیلو، شیب دستی.
  موقع دویدن روی تسمه احساس می کنم بر تسمه مقاومت در خلاف جهت وارد شده و لحظه ای به سمت جلو لیز می خورد علت اون ایا به ضعف موتور یا شل بودن تسمه بر می گرده. تازه روغن کاری کردم.

 6. همایون شهریور ۲, ۱۳۹۵ در ۲:۱۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام
  آیا امکان اضافه کردن تجهیزات محافظت از زانو به تردمیلی که فاقد آن باشد وجود دارد؟

  با تشکر

  • admin شهریور ۴, ۱۳۹۵ در ۲:۲۵ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   تغییر خاصی نمیشه ایجائد کرد شما میتونید برای جلوگیری از ضربه به زانو از ضربه گیر فوم استفاده نمایید.

 7. لیلا مهر ۱, ۱۳۹۵ در ۱۲:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام تردمیل دست دوم با قیمت ۲۶۰۰الی ۲۸۰۰ به فروش میرسد با کارکرد ۶ماه شماره تماس ۰۱۳۴۲۶۳۱۴۵۹

 8. سلطانی آبان ۲۴, ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام تردمیل دست دوم کم کارکرد توربو فیتنس ۲۲۰۰ یکی از اشنایان را بتازگی از خریدم ۱۶۰۰ اما موقع استفاده احساس میکنم با هر قدمی که برمیدارم تسمه کمی مکث دارد و مجددا سرعتش عادی میشود لطفا راهنمایی کنید علتش چیست ضمنا خیلی وقت است از آن استفاده نکرده

 9. sahba آذر ۱۷, ۱۳۹۵ در ۵:۰۷ ب.ظ - پاسخ دادن

  ببخشید حدود قیمت تردمیل دسته دوم که متوسط باشه چقدره؟

  • admin آذر ۲۱, ۱۳۹۵ در ۱۰:۰۰ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   تردمیل دست دوم که مناسب وزن حداقل صد کیلو باشه و مشکل تسمه نداشته باشه در حدود یک میلیون تومان

 10. hasty آذر ۲۲, ۱۳۹۵ در ۹:۲۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام.ما یه تردمیل مدل پاور فرست تی ۹۷۰ داریم و قصد فروش داریم.میشه قیمت خریدشو بفرمایید؟

 11. تردمیل دی ۸, ۱۳۹۵ در ۲:۱۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام,میشه در مورد تردمیل دست دوم Felax TM3980 راهنمایی کنین,یه نفر به قیمت دو میلیون میفروشه,ایا مناسبه؟
  با تشکر

 12. توسلی دی ۱۶, ۱۳۹۵ در ۷:۳۶ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلامو قصد فروش تردمیل توربو فیتنس ۲۲۰۰ با تمام تجهیزات و کم کارکرد رو دارم که کاملا سالم و در حد نوست و به دلیل مشغله کاری و درسی میخوام بفروشم در صورت تمایل لطفا قیمت پیشنهادیتون رو برام ایمیل کنید.ممنون

 13. ارمین بهمن ۲۶, ۱۳۹۵ در ۹:۰۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.حدودا قیمت تردمیل برمشی ,,مدل تردلاین تریل,,
  ۱۵۰ کیلویی چقدر است؟
  متشکرم

 14. mohsen اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام ببخشید تردمیل جاکو مدل ۶۸۸ چقدر قیمتش هست ؟

 15. امیر اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶ در ۱۲:۰۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.در مورد آگهی تردمیل کارکارده تماس میگیرم. تردمیل برمشی Bremshey ساخت آلمان
  با کمترین استهلاک ممکن -در حد نو
  کلید ایمنی
  صفحه نمایش LCD
  سطح دویدن:۵۱*۱۴۲ سانتیمتر
  سرعت: ۰٫۸ تا ۱۶ کیلومتر بر ساعت
  شیب: ۰ تا ۱۰ درصد
  قدرت موتور: ۲٫۷۵ hp
  قابلیت استفاده وزن تا ۱۵۰ کیلوگرم
  ابعاد در حالت باز: ۱۹۴*۸۵*۱۳۵ سانتیمتر
  ابعاد در حالت جمع شده: ۷۸*۸۵*۱۸۶ سانتیمتر

  ۰۹۱۲۲۱۲۴۸۸۱- بهجت

 16. میلاد اسفند ۴, ۱۳۹۶ در ۱:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام من یه تردمیل حرفه ای استرانگ دارم کنترل فرامین نداره و درصورتی که موتور مستقیم به برق وصل بشه تو سرعت ثابت و بالا کار میکنه ولی پنل کنترل کار نمیکنه ایرادش به نظر شما از چیه

  • مصطفی زمانیان اسفند ۸, ۱۳۹۶ در ۲:۵۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام تردمیل استرانگ مستر شما احتملا مشکل از برد مانیتور می باشد و در اکثر موارد نیاز به تعویض برد مانیتور تردمیل می باشد.

ثبت ديدگاه