مشکل آب خوردگی (خیس شدن)

مشکل آب خوردگی (خیس شدن)

هر وقت مشکل آب خوردگی داشتید و تردمیل خیس شد، باید این چند نکته رادرمورد تردمیل رعایت کنید:

مرحله اول
اگر تسمه شما مخلوطی از چند جنس است، یا از کتان است، آب می تواند خشک شود و نیازی به تعویض ندارد، اما اگر خشک نشد، تسمه را خارج کنید، آن را برگردانید و آن را زیر فشار آب قرار دهید. این کار باید فوراً بعد از آب خوردگی انجام شود، در غیر این صورت احتمال دارد تسمه خراب شود. پشت آن را کاملاً تمیز کنید و آن را در آفتاب خشک کنید. و آن را روغن کاری کنید. اگر اصطکاک همچنان بالاست، تسمه را عوض کنید.

مرحله دوم
اکثر رویه تخته های تردمیل از جنس، مواد مصنویی هستند. این نوع تخته هافوراً آب را جذب می کنند و اگر اصطکاک تخته تسمه زیاد باشد، تخته را کج می کند و از شکل می اندازد. این مشکل راه حلی ندارد، تنها راه حل آن، تعویض آن است.

مرحله سوم
اگر بلبرینک های غلتک ها محکم نیستند، ممکن است ببینید آنها خشک هستند و نیاز به روغن کاری دارند، که ممکن است سر و صدا ایجاد کند و دستگاه مدام خراب شود. بررسی محکم بودن بلبرینگ توسط یک متخصص کاردان، می تواند کمک کند پی ببرید آیا مشکل از اینجاست یا خیر.

مرحله چهارم
اگر قطعات الکترونیکی و موتورها درست تمیز نشده باشند و به علت روغن کاری نشدن، خشک شده باشند، با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد. اگر هم فرسوده و هم خیس شده باشند، می توانند دردسر درست کنند.
در بسیاری موارد، توصیه می کنیم کل دستگاه را تعویض کنید. مشکلات دیگری همچون زنگ زدگی فِرِم و فرسودگی سیم ها و سایر قطعات ممکن است همچنان باقی بماند. مگر این که تردمیل خیلی گران باشد که معمولاً تعویض، کم خرج ترین گزینه است.

By | ۱۳۹۳-۹-۱۸ ۱۴:۱۷:۱۳ +۰۰:۰۰ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۳|مشكلات الكتريكي تردمیل|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه