تسمه تردمیل لیز می خورد

تسمه تردمیل لیز می خورد

شاید تسمه تردمیل خیلی شل شده باشد.

الف) علی رغم تصورات برخی، تا حالا ندیده ایم که تسمه تردمیل کش آمده باشد، مگر این که در حین بیرون آوردن تسمه پیچ خورده باشد. اگر تازه آن را تنظیم، یا روغن کاری، یا تعمیر کرده اید، بررسی کنید اگر تسمه سفت نشده باشد امکان دارد لیز شده باشد.

ب) اگر تسمه اصطکاک زیادی داشته باشد، یا اگر تسمه تازه روغن کاری شده باشد، امکان دارد لیز بخورد. سعی کنید از روغن روان سازی استفاده کنید. اگر روغن کاری هم مشکل شما را حل نکرد و همه احتمالات را هم بررسی کردید و باز هم مشکل حل نشد، به احتمال خیلی زیاد تسمه تردمیل شما فرسوده شده و باید تعویض شود.

ج) امکان دارد تسمه تردمیلی که بیش از حد سفت شده باشد میزان برق مصرفی تردمیل شما را افزایش دهد، و باعث قطع اتصالات تسمه تردمیل شود، یا ممکن است هر دو این موارد اتفاق بیفتد، بنابراین تسمه موتور را زیادی سفت نکنید.

د) باید بتوانید به عنوان یک قاعده کلی قسمت وسط کنار تسمه را تقریباً دو تا سه سانتی متر بالا ببرید. اگر تسمه خیلی سفت شده باشد باز هم به عنوان یک قاعده کلی نمی توانید تسمه را دو تا سه سانتی متر بالا ببرید.

۲) شاید تسمه بین موتور و غلتک جلویی لیز می خورد.

الف) تسمه بعد از مدتی فرسوده می شود و اگر درست میزان نشده باشد خیلی زودتر فرسوده می شود. سفت کردن تسمه موتور بر اساس دستورالعمل های راهنمای شما می تواند از لیزخوردگی جلوگیری کند ولی ما آن را توصیه نمی کنیم زیرا سفت کردن بیش از حد، راحت است و این می تواند به قطعات گِران سیستم محرکتان آسیب بزند- بهتر است تسمه موتور را تعویض کنید. ممکن است برخی تردمیل ها با تسمه موتور نامیزانی طراحی شده باشند بنابراین تردمیل می تواند از بار اضافی تسمه موتور برای کاهش فشار عملکردش استفاده کند و در نتیجه همیشه خیلی زود فرسوده می شود.

ب) تعمیر تسمه موتوری که لیز می خورد، می تواند از بریدگی و ترک برداشتن آن جلوگیری کند (می توانید آن را در سایت ما ببینید).

ج) اگر بعد از این اقدامات تسمه موتور هنوز هم می لغزد، باید تعویض شود. ما انواع تسمه های محرک را می فروشیم. معمولاً تمام اطلاعاتی که در تسمه موتور درج شده در رابطه با قیمت آنها است که باید آنها را به اطلاعتان برسانیم.

د) یک تسمه موتور می تواند آمپر تردمیل شما را افزایش دهد، باعث خرابی بلبرینگ موتور یا غلتک ها یا هر دو شود، بنابراین تسمه موتور را خیلی سفت نکنید.

۳) ممکن است گیره قرقره غلتک جلویی خراب شده باشد.

. اگر سوالی دارید، یا احساس می کنید مشکلی دارید که در اینجا ذکر نشده، لطفاً از طریق این آدرس info@zamanispot.comبا ما تماس بگیرید.

By | ۱۳۹۴-۲-۲۰ ۰۹:۰۷:۰۶ +۰۰:۰۰ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳|مشکلات تسمه تردمیل|۴ Comments

About the Author:

۴ ديدگاه

 1. محمد مرداد ۲۴, ۱۳۹۶ در ۳:۱۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام یه سوال داشتم من تردمیلم رو تازه روغن کاری کردم اما روغن زیاد ریختم خیلی لیز میخوره اصلا تعادل ندارم میشه راهنماییم کنید چجوری درستش کنم؟؟

  • مصطفی زمانیان آبان ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام با یک دستمال خشک روغن اضافی روی تخته تردمیل و زیر تسمه نقاله تردمیل خشک شود.

 2. دریا بهمن ۳۰, ۱۳۹۶ در ۴:۰۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  عمر مفید تسمه چقدره؟هفته ای ۳_۴روز استفاده می کنیم

  • مصطفی زمانیان اسفند ۸, ۱۳۹۶ در ۳:۰۰ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام تسمه نقاله های مورد استفاده در تردمیل موجود در بازار بین دو تا سه سال و اکثر تسمه نقاله های اصلی خود تردمیل تا پنج سال قابل استفاده میباشند.

ثبت ديدگاه