صفحه نمایش تردمیل من (control panel) تار است یا فقط عدد صفر را نشان می دهد

///صفحه نمایش تردمیل من (control panel) تار است یا فقط عدد صفر را نشان می دهد

صفحه نمایش تردمیل من (control panel) تار است یا فقط عدد صفر را نشان می دهد

اگر صفحه نمایش تردمیل شما با  باطری کار می کند، باطری های نو بگذارید. اگر باطری های جدید مشکل را حل نکرد یا صفحه نمایشتان با باطری کار نمی کند، سنسور سرعت و سیم ها را چک کنید. اگر هم کنسولتان (برد بالای تردمیل) با باطری کار نمی کند، شاید مشکل از منبع برق یا مهار سیم (دسته سیم های متصل به هم) باشد.
بیشتر اوقات متوجه شدیم که اگر مشکل از باطری ها نیست، سیمی شل است، بنابراین اول همه سیم های صفحه نمایش چک کنید. اگر همه سیم ها سالم هستند، این نقاط را هم چک کنید:
مرحله اول
اگر  فولی غلتک جلویی یا   فولی موتور تردمیل  از یک سنسور مغناطیسی (سیم پیچی که دور پایه مغناطیسی پیچیده شده) استفاده می کند، ابتدا مطمئن شوید که هنوز مغناطیسی در آنجا وجود دارد. به ندرت چنین چیزی پیش می آید، ولی در جایی که مغناطیس از بین می رود چند راهنمایی وجود دارد.

اگر اینجا هم مشکلی نداشت، فاصله بین سنسور و مغناطیس را چک کنید. باید در اکثر تردمیل ها حدود یک سانتی متر فاصله وجود داشته باشد. همیشه می توانید تست کنید و ببینید آیا جلوی سنسور سرعت تردمیل  وقتی که مدام از محل مغناطیس فولی عبور می کند، خوب کار می کند یا خیر. اگر دیدید سرعت تردمیل نوسان دارد سنسورسرعت تردمیل را عوض کنید، اگر از نظرمغناطیس مشکلی نداشت، سیم سنسور و فاصله انن را بررسی نمایید.
مرحله دوم
اگر تردمیلتان از سنسور نوری استفاده می کند (که خیلی راحت می توانید آن را جایی روی محور موتور ببینید، اگر چه ما چند مدل سنسور نوری را در غلتک جلویی دیدیم)، مطمئن شوید دیسکی که از داخل سنسور عبور می کند یا دیسک سنسور نوری شیاردار تمیز است و مطمین شوید کهدرست تنظیم شده است.

اگر این گونه نیست می توانید با کمی الکل  شیار سنسور را تمیز کنید. لنزهای سنسور نوری را هم تمیز کنید. اگر باز هم نمی توانید سرعت را روی صفحه نمایش بخوانید، سیم کشی را چک کنید و اگر آن هم مشکلی نداشت، سنسور را عوض کنید.

ارایه شده توسط زمانی اسپرت

www.zamanisports.com

By | ۱۳۹۵-۱۱-۱۷ ۰۰:۵۴:۵۱ +۰۰:۰۰ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۳|مشكلات الكتريكي تردمیل|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه