تسمه تردمیل من مشکل اصطکاک دارد

///تسمه تردمیل من مشکل اصطکاک دارد

تسمه تردمیل من مشکل اصطکاک دارد

همین که تسمه تردمیل فرسوده می شود، با تخته تردمیل اصطکاک بیشتری ایجاد می کند که باعث حرارت بیشتر ِ تسمه می شود و درنتیجه باعث می شود بیشتر فرسوده شود. علاوه بر این افزایش اصطکاک باعث می شود موتور سخت تر کار کند تا همان سرعت تسمه را حفظ کند، در نتیجه باعث می شود موتور برق بیشتری مصرف کند و بنابراین انرژی بیشتری صرف حرکت دادن تسمه شود. موتور نباید از انرژی خیلی زیادی استفاده کند، این مشکل باید حل شود، موتور به این دلیل از انرژی فراوان استفاده می کند که حرارت آن همچنان زیاد است، به همین خاطر بدیهی است که تردمیل هایی که تسمه آنها مشکل دارد، موتور را بیش از حد داغ می کند.

همه این ها را بیان کردیم که بگوییم اگر کلید قطع کننده(فیوز حرارتی )برق دستگاه را قطع کند، می دانید که تسمه باعث می شود موتور آمپر زیادی مصرف کند و سیستم ایمنی همان طور که باید، کار می کند. اگر کلید قطع کننده بیش از چند بار این عمل را انجام داد،تسمه تردمیل باید تعویض شود زیرا هر بار که حرکت می کند ضعیف تر می شود. علاوه بر این باید تسمه تردمیلرا خیلی کم روغن کاری کرد و اگر می خواهید زیاده روی کنید، تسمه پروانه را تعویض کنید. ما برای این که شما بهترین نتیجه را بگیرید و بهترین برنامه ریزی را برای روغن کاری اضافی داشته باشید، روغن روان سازی خودمان را توصیه می کنیم-. بعضی از روغن های روان سازی مثل سیلیکون مایع هر سی روز یک بار به روغن کاری اضافی نیاز دارد.

By | ۱۳۹۳-۹-۱۵ ۱۶:۱۷:۲۴ +۰۰:۰۰ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳|مشکلات تسمه تردمیل|۲ Comments

About the Author:

۲ ديدگاه

  1. محمدحسن مهر ۱۳, ۱۳۹۴ در ۵:۴۷ ب.ظ - پاسخ دادن

    با عرض سلام. بنده یک عدد تردمیل قدیمی دارم که متاسفانه اصطکاک بین تخته و تسمه زیاد شده و فیوز موتور میپرد. به طوری که روکش سیاه رنگ تخته ازبین رفته. با مراجعه به یک مرکز تعمیر گفته شد که ایراد از تسمه است و لایه سفیدرنگ آن از بین رفته. تسمه را تعویض کردم. راجع به تخته هم گفتند از ام دی اف( ترجیحا ام دی اف براق) درست می شود. آیا این گفته صحیح است و میتوان با ام دی اف این کار را انجام داد؟ یا لایه ای پلاستیکی دارد یا کلا جنس آن متفاوت است؟ نگرانم که باز هم مشکلی پیش بیاید. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

  2. حسینی دی ۲۶, ۱۳۹۴ در ۸:۴۲ ق.ظ - پاسخ دادن

    با سلام. بنده یک عدد تردمیل دارم که جمعا شاید ۱۰ بار از اون استفا ده نکردم ولی الان زیر پا لیز میخوره. نمیدونم عیب از تسمه اس یا روغنکارییه لطفا راهنمایی بفرماییید.

ثبت ديدگاه