تسمه تردمیل در مرکز قرار نمی گیرد.

///تسمه تردمیل در مرکز قرار نمی گیرد.

تسمه تردمیل در مرکز قرار نمی گیرد.

تسمه بعد از این که تنطیم می شود باز یک وری حرکت می کند.

وقتی کسی روی تردمیل نیست، مطمئن شوید که تسمه با سرعت۵ کیلومتر در ساعت در حال حرکت باشد. اگر این گونه نیست، اقدامات بخش ۱ را انجام دهید. اگر تسمه با سرعت ۵  کیلومتر در ساعت در مرکز حرکت می کند، به بخش ۲ مراجعه کنید.

بخش ۱

اگر تسمه بعد از این که تنظیم شده، باز هم در مرکز قرار نمی گیرد:

  1. در این مواقع مشکل اصلی می تواند از غلتکهای تردمیل باشد بصورتی که اگر خم شده باشند یا بالانس نباشند می توانند باعث بروز این مشکل شوند و بایستی تعویض شوند.

 

  1. پشت تردمیل را چک کنید. مخصوصاً جاهایی را نگاه کنید که مهره های تنظیم غلتک در آنجا قرار دارند. بعضی از تردمیل ها یک درپوش پلاستیکی دارند (این درپوش در بعضی تردمیل ها در قسمت جلو است که بد نیست آنها هم چک شوند). اگر این پلاستیک ترک بردارد یا بشکند، ممکن است مهره های پلاستیک با وضعیت خطرناکی به کار خود ادامه دهند که باعث می شود فشار نامیزانی بر تسمه وارد شود که موجب ترک یا شکستگی خواهد شد. درپوش ترک برداشته یا شکسته شده باید تعویض شود تا تردمیل خوب کار کند.

 

  1. تسمه تردمیل را شل کنید و محل اتصال تسمه (اپارات تسمه) تردمیل را چک کنید. فاصله هر دو طرف اتصال زیرین، حتی فاصله هر دو طرف اتصال که در گوشه قرار دارد، میزان باشد. بهترین راه برای تعیین این توازن اندازه گیری پهنای اتصال در چند جای تسمه است. می توانید با نگاه کردن هم تسمه را وارسی کنید تا نا میزانی اتصال را مشاهده کنید. اگر مشکل از محل اتصال تسمه است باید تسمه را عوض کنیم. لینک زیر شما را در جستجوی تسمه راهنمایی می کند.

فروش تسمه تردمیل

 

بخش ۲

اگر زمانی که کسی روی دستگاه نیست و تسمه در مرکز قرار دارد ولی وقتی کسی روی آن قرار می گیرد، یک سمتکشیده  می شود:

  1. همواری زمین را بررسی کنید. اگر زمین هموار نیست، دستگاه را به جایی انتقال دهید که سطح آن هموار است.
  2. همواری سطح محل دویدن دستگاه را چک کنید. اکثر تردمیلهاپایه تراز را زیر دستگاه دارا می باشند. اگر زمین هموار است ولی دستگاه هموار نیست، باید پایه ترازها را تنظیم کنید یا تردمیل را هموار کنید.
  3. اگر همواری را چک کردید به بخش ۱ مراجعه کنید. گاهی اوقات محل اتصال تسمه یا پیچ تنطیم تسمه نشان نمی دهند که دستگاه مشکلی دارد، مگر این که کسی از آن استفاده کند.
  4. بعضی ها با فشار آوردن بر کناره دستگاه روی آن راه می روند. اگر بدون این که کسی روی دستگاه قرار بگیرد، تردمیل در مرکز باقی می ماند و با این فکر می کنید دستگاه تنظیم نیست، از شخص دیگری بخواهید از تردمیل استفاده کند. اگر زمانی که او روی تردمیل است و تردمیل در مرکز باقی است، باید دستگاه را طوری تنظیم کنید که هر کاربری بتواند بدون این که نگران تنظیم تسمه تردمیل باشد، از تردمیل استفاده کند.

اگر سوالی دارید، یا اگر احساس می کنید مشکلی دارید که در این جا مطرح نشده، لطفاً از طریق این آدرس info@zamanisport.comیا شماره ۰۲۱۶۶۷۸۹۲۸۱با ما تماس بگیرید.

By | ۱۳۹۳-۹-۱۵ ۱۴:۵۲:۳۱ +۰۰:۰۰ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳|مشکلات تسمه تردمیل|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه