تردميل من صدا می دهد

تردميل من صدا می دهد

صداهایی که تردميل ایجاد می کند، می تواند صدای بلبرینگ باشد، یا شاید یکی از قطعات نامیزان باشد، یا تسمه فرسوده شده باشد، یا قرقره غلتک شل شده باشد، یا تسمه موتور فرسوده شده باشد. اگر می دانید که مشکل از بلبرینگ است، به بخش راهنمای (help) ما مراجعه کنید، در بخش رفع اشکال متوجه می شوید چگونه جایی که صدای بلبرینگ می دهد را تشخیص دهید. سیستم محرک را چک کنید و ببینید آیا یکی از قطعات باعث ساییده شدن قطعه دیگر می شود. تسمه باید میزان باشد، قرقره ها باید میزان باشند، و فن (خنک کننده) موتور و “پره ها”یی که درون  سنسور ِ سرعت حرکت می کنند، قطعاتی هستند که باید چک شوند. راهنمای تسمه را که در زیر تردميل قرار دارد، چک کنید. اگر خیلی باشدت به سمت تسمه حرکت می کند، می تواند باعث شود تا تردميل جیر جیر کند. اگر لازم باشد می توانید رهنماهای تسمه را خم کنید. صدای ناهنجار معمولاً توسط تسمه موتور فرسوده یا قرقره ی شل ِ جلویی ایجاد می شود. در بخش راهنما، لیز خوردن تسمه را در بخش رفع اشکال مطالعه کنید تا متوجه شوید چگونه تشخیص دهید که قرقره ای شل شده است. اگر قرقره ها به دقت بررسی شدند و بلبرینگ ها مشکلی ندارند، تسمه موتور را عوض کنید. اگر از یکی از غلتک ها یا موتورها صدای بلبرینگ را می شنوید، بدیهی است که می توانید  آن بخش نیاز به تعمیر دارد یا آن را تعویض کنید. اگر آن قسمت صدای جیرجیری مثل صدای جیرجیر موش می دهد، در بسیاری مواقع نشان دهنده این است که تسمه موتور هم خراب شده است. اگر همچنان مشکل حل نشده، تسمه موتور را  بایستی تعوض شود.

اگر سوالی دارید یا به راهنمایی نیاز دارید، می توانید خیلی راحت به این آدرس info@zamanisport.comایمیل بدهید یا با این شماره ۰۲۱۶۶۷۸۹۲۸۱ با ما تماس بگیرید.

By | ۱۳۹۳-۹-۱۸ ۱۰:۰۱:۳۵ +۰۰:۰۰ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳|مشکلات تسمه تردمیل|۲۱ Comments

About the Author:

۲۱ ديدگاه

 1. یگا نه فروردین ۲۱, ۱۳۹۴ در ۵:۳۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام تردمیل من مدل راین fr2005 هست.استارت نمیخوره وشروع به کار نمیکنه. وحرکت نمیکنه.علت وهزینه.درضمن تسمه هم تعویض نشده.ممنون

  • admin فروردین ۲۱, ۱۳۹۴ در ۹:۲۶ ب.ظ - پاسخ دادن

   احتمالا برد بالای تردمیل شما اسیب دیده بستگی به ای سی پروگرمر برد داره شاید درست بشه در غیر این صورت باید تعویض بشه

 2. محمدی تیر ۳۰, ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام تردمیل من موقع دویدن تکان می خورد و ثابت نیست هم قسمت بالای تردمیل تکان می خورد هم اینکه اهرم بالا و پایین اوردنش شل شدهخیلی ممنون

 3. محمدی تیر ۳۰, ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  با سلام قسمت بالای تردمیل یعنی صفحه نمایش و بدنه بالا موقع دویدن تکان شدید می خورد ایا تردمیل خراب است یعنی باید ثابت باشد؟ خیلی ممنون

  • admin تیر ۳۱, ۱۳۹۴ در ۲:۴۴ ق.ظ - پاسخ دادن

   با سلام
   چندین دلیل می تواند علت این مشکل باشد
   اتصالات تردمیل شما شل باشد
   تردمیل شما تراز نباشد
   وزن سنگین تر از تحمل دستگاه استفاد شود
   شاسی تردمیل از پروفیل ضعیف ساخته شده باشد
   با تشکر

 4. شیخی مهر ۲۶, ۱۳۹۴ در ۸:۴۵ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام تردمیل من موقع دویدن با سرعت بالا صدا میده از قسمت جلوی دستگاه
  میشه راهنمایی کنید

 5. علیرضا آذر ۹, ۱۳۹۴ در ۶:۵۴ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام تردمیل من در سرعت ۷ به بالا در حالت دویدن صدای جیر جیر زیاد می دهد احساس میکنم که از تخته تردمیل است باید چکار کنم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

 6. علیرضا آذر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۷:۳۱ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام، کسانی که تخته تردمیل شان صدا می دهد به احتمال زیاد یا پیچه های تخته تردمیل شل شده اند و یا اینکه پیچ های تخته نیاز به روغن دارند یعنی روی پیچ های تخته تردمیل را روغن کولر بریزید انشالله مشکلتان به احتمال زیاد حل می شود.

 7. علیرضا آذر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۷:۳۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  تردمیل من خیلی صدای جیر جیر می داد خدارو شکر با سفت کردن پیچ های تخته تردمیل و ریختن روغن کولر روی پیچ های تخته تردمیل صدای جیر جیر کاملا قطع شد.

 8. علی بهمن ۱۴, ۱۳۹۴ در ۸:۲۸ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام.من چند روز پیش تردمیل رو جابجا کردم.از اون روز به بعد وقتی از سرعت ۶ به بالا روش میدوم یه لحظه خیلی سریع استپ میکنه و دوباره حرکت میکنه،انگار یه لحظه دیگه قدرت حرکت وزن منو نداره.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • admin بهمن ۱۴, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۱ ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   تردمیل شما نیاز به سرویس دارد و اگر مشکل حل نشد تردمیل باید تست شود تا مشکل پیدا شود

 9. ناناز اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  باسلام
  من یه تردمیل تن آرا دارم که از داخل موتورش صدای جیک جیک میاد، میخواستم راهنماییم کنین که چه قطعه ای ازون دچار مشکل شده
  ممنون از شما

 10. حسن تیر ۲۰, ۱۳۹۵ در ۱:۴۸ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام.تردمیل من “المپیا”ست .
  موقعی که روشن میشه و سروع بکار میکنه صدا میده ولی نه صدای جیر جیری که دوستان می گن.یه صدای بم مثل “هوووووو”.یه نفر اومد روغن کاریش کرد ولی برطرف نشدوبه نظرتونمشکل از کجاست.ممنون میشم اگه جواب بدید.

 11. نرگس آذر ۱۷, ۱۳۹۵ در ۱۰:۰۳ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام ببخشید تردميل من صداش خیلی زیاد شده و موقع حرکت بوی سوختگی هم میده به نظرتون چه مشکلی داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنيد

 12. مرتضی دی ۱۵, ۱۳۹۵ در ۱:۵۲ ب.ظ - پاسخ دادن

  سلام وقت بخیر.تردمیل من dkمدل۲۸۱۵ مدتی احساس میکنم موتورش ضعیف شده .میشه لطف کنین علایم ضعیف شدن موتور تردمیل بگین.در ضمن اگه بخام بفروشم چند میخرن اگه رهنمایی کنین منون میشم باتشکر

  • admin دی ۲۵, ۱۳۹۵ در ۱:۳۸ ق.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   موتورهای تردمیل بیشتر بدلیل حرارت زیاد و ذوب شدن صفحات عایق حرارتی و الکتریکی ما بین کلکتورهای ارمیچر موتور دچار اتصال کوتاه میشوند که از علایم ان ایجاد جرقه در قسمت زغال موتور هنگاه کار بوی سیم سوخته و وقتی کسی روی تردمیل می ایستد موتور نمی تواند حرکت کند.

 13. داریوش فروردین ۱۳, ۱۳۹۶ در ۳:۵۹ ب.ظ - پاسخ دادن

  آیا راهی برای جلوگیری از انتقال صدای تردمیل به طبقه پایین وجود دارد؟

  • admin فروردین ۱۷, ۱۳۹۶ در ۹:۳۲ ب.ظ - پاسخ دادن

   بله استفاده از دشک ورزشی (تا تامی ) باعث کاهش انتقال صدا می شود

  • admin فروردین ۱۷, ۱۳۹۶ در ۹:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام
   بله استفاده از دشک ورزشی ( تاتا می ) در زیر شاسی تردمیل باعث کاهش انتقال صدا میشود .

 14. diyana فروردین ۲۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۲ ق.ظ - پاسخ دادن

  سلام تردمیل من توربو مدل ١۵٠ حدودا ٢٠ روزه که خریداری شده وقتی روی تردمیل میرم سمت چپ تخته تردمیل صدایی میده مثل صدایی که وقتی روی تخته چوبی پوسیده میریم صدایی این طوری میده… مثل اینکه به طرف چپش فشار میاد تحمل وزنش ١٢٠ کیلو و وزن منم ۶٠ کیلو.. خواهش میکنم بهم کمک کنین و بگین مشکل از چیه؟؟؟!!!!!
  یک دنیا سپاس

  • مصطفی زمانیان آبان ۲۹, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۹ ب.ظ - پاسخ دادن

   سلام احتمال زیاد دستگاه تراز نمی باشد.

ثبت ديدگاه