آیا باید تسمه تردمیلم را تمیز کنم؟

///آیا باید تسمه تردمیلم را تمیز کنم؟

آیا باید تسمه تردمیلم را تمیز کنم؟

اگر تردمیلتان را درست سرویس و نگهداری می کنید، لازم نیست پشت تسمه را هم تمیز کنید، مگر این که معمولاً در جای کثیفی قرار دارد (توصیه می کنیم تردمیل خود را در جاهای کثیف نگذارید). کاری که باید انجام دهید این است که پشت تسمه را روغن کاری کنید.. بنابراین اگر همیشه از آن نگهداری کنید (آن را تمیز کنید و غیره) و آن را روغن کاری کنید، با مشکل کثیفی زیر ِ تسمه مواجه نخواهید شد.

برای این که بدانیم چرا باید از تسمه تمیزتر استفاده کنیم، ابتدا باید دینامیک های سیستم محرک تسمه نقاله را بشناسیم. اکثر تردمیل های خانگی یک کنترل کننده جریان مستقیم دارند که به موتور جریان مستقیم وصل است، این کنترل کننده تسمه ای است که دور غلتک جلویی سیستم نقاله محرک تسمه قرار دارد. راه رفتن یا دویدن روی این سیستم، (به دلیل اصطکاک پشت تسمه) حرارت ایجاد می کند. اگر اصطکاک تسمه خیلی کم باشد، تردمیل خوب کار نمی کند (بارزترین مشکل زمانی است که تردمیل در شیب قرار دارد و همچنان سرعتش زیاد می شود) و فرآیند تبادل انرژی، حرارت و گرما ایجاد می کند. فشاری که از سوی کاربری که وزن متوسطی دارد روی این سیستم وارد می شود، برابر است باصدها هزار کیلوگرم فشار در هر کیلو متر به عبارت دیگر مهم نیست تسمه چقدر روغن کاری شده باشد، پتانسیل ایجاد گرما خیلی زیاد است.

اگر این را به همراه لایه کثیف بالای تسمه (که به عنوان ماده ای عایق عمل می کند) در نظر بگیریم مطمئناً حرارت افزایش می یابد. پاک کردن این لایه از بالای تسمه به کاهش حرارت تسمه کمک می کند و در نتیجه برق مورد ِ نیاز سیستم الکتریکی جریان مستقیم را کاهش می دهد. و کمک می کند تا کنترل کننده و موتور علاوه بر میزان حرارت تسمه، خنک تر کار کنند. ما تردمیل ها را قبل و بعد از تمیز کردن تسمه، بررسی کردیم و دیدیم که مصرف برق مصرفی بعد از تمیز کردن تسمه، ۲۰% کاهش یافته است. و این می تواند عامل اصلی طول عمر ِ (۱) نمد پاک کن موتور (۲) آرمیچر موتور (۳) کنترل کننده موتور با جریان مستقیم باشد. همچنین از آنجایی که حرارت دشمن تسمه و تخته تردمیل است، دمای کم هم می تواند عمر آنها را افزایش دهد.

دیگر تمیز کردن آن با استفاده از آب و فرچه ا پاک کنی با موهای نایلونی است. قبل از آن که دوباره از آن استفاده کنید، مطمئن شوید تسمه کاملاً خشک است، به زیر تسمه تردمیل آب نزنید.

 

By | ۱۳۹۳-۹-۱۵ ۱۴:۵۸:۵۵ +۰۰:۰۰ آذر ۱۵ام, ۱۳۹۳|مشکلات تسمه تردمیل|بدون ديدگاه

About the Author:

ثبت ديدگاه